International Executive MBA

IAE Paris Sorbonne Business School & BMI Business School Istanbul

Operasyon Tedarik Zinciri Yönetimi Sertifika Programı

Genel Bilgiler

Tarihler: Ekim 2024-Kasım 2025 (Ders Dönemi)

Süre: Toplam 18 Ay (1.5 Yıl)

Kapsam: 14 Eğitim Modülü + Bitirme Tezi

Lokasyon: Paris, Prag, İstanbul

Derece: Yüksek Lisans / Executive MBA

Diploma: University Paris 1 Panthéon-Sorbonne

Eğitim Dili: İngilizce

Kontenjan: Maksimum 30 Katılımcı

Detaylı Bilgi İçin

Aysel Yapar | BMI Education Consultant

0 212 273 15 05 / 0 555 818 99 40

ayselyapar@bmieducation.com

Program Hakkında

Paris Sorbonne Üniversitesi'nin resmi iş okulu olan IAE Paris Sorbonne Business School ve BMI Business School İstanbul işbirliğinde düzenlenen International Executive MBA Programı; lider yöneticiler geliştirmek için özel olarak hazırlanmış, uluslararası anlamda geçerliliğe ve tanınırlığa sahip resmi bir Yöneticiler için İşletme Yüksek Lisans / Executive Master of Business Administration Programıdır.


Global akademik standartlarda hazırlanmış olan eğitim içeriği, Avrupa’dan ve Türkiye’den alanında uzman dünyaca ünlü akademisyenlerden oluşan eğitmen kadrosu ve sunduğu eşsiz networking ortamı ile uluslararası anlamda prestijli bir Executive MBA Programı olarak kurgulanmıştır. Program, eğitim seanslarının yanı sıra; lider firmalarının üst düzey yöneticileri ile deneyim paylaşımı seansları, eğitim modüllerine eşlik edecek yönetim simülasyonları, liderlik / kişisel gelişim koçluk seansları ve takım uygulama çalışmaları katılımcılara ile benzersiz bir gelişim yolculuğu sunmaktadır.


Program başarıyla tamamlayan katılımcılar, global anlamda geçerliliğe ve tanınırlığa sahip, yüksek prestijli Paris Sorbonne Üniversitesi’nin resmi Executive MBA Diplomasına / Yüksek Lisans Derecesine hak kazanırlar. 

Sorbonne Hakkında
Genel Bakış
Başvuru Koşulları
Program Broşürü (PDF)
English / Türkçe
Read from IAE Paris Sorbonne
Başvuru Sayfası
Detaylı Bilgi & İletişim Formu

2024 Sınıfına kayıt yaptırmak ve erken kayıt indiriminden yararlanmak için aşağıdaki formu doldurarak iletişime geçiniz.

Paris Sorbonne Üniversitesi

Paris Sorbonne Üniversitesi Hakkında

800 Yıllık Tarihi ile Dünya’nın en köklü ve prestijli üniversitelerinden birisi olan Paris Sorbonne Üniversitesi, günümüzde Fransa’nın en önemli üniversitesi konumundadır. Sorbonne Üniversitesi, 40.000’in üzerinde kayıtlı öğrencisi, 14 akademik departmanı, araştırma enstitüleri ve farklı eğitim birimleri ile, hukuk, siyaset bilimi, ekonomi, işletme ve sosyal bilimler alanlarında lisans ve lisansüstü düzeylerde eğitim programları sunmaktadır.


Dünya’nın en önemli başkentlerinden Paris’in kalbindeki konumu ile Sorbonne Üniversitesi, beş farklı kıtaya uzanan zengin bir uluslararası ilişkiler ağının merkezindedir ve global standartlarda araştırmacıların, akademisyenlerin, hukukçuların, yöneticilerin ve profesyonellerin gelişimi için önemli bir rol oynamaya devam etmektedir. Gelenekselin ve modernin kesiştiği Paris Sorbonne Üniversitesi, Hukuk, Uluslararası İlişkiler, Sosyal Bilimler, Yönetim ve İletişim alanlarında Avrupa’nın lider üniversitesi konumundadır.  


> Detaylı Bilgi

IAE Paris Sorbonne Business School Hakkında

Dünya'nın en köklü ve en prestijli üniversitelerinden Paris Sorbonne Universitesi'ne bağlı resmi iş ve yönetim okulu; IAE Paris Sorbonne Business School iş dünyasına yönelik yüksek lisans ve yönetici gelişim programları sunmak üzere 1956 yılında kurulmuştur. Küresel ölçekte geçerliliğe sahip diploma ve sertifika programları sunan IAE Paris Sorbonne Business School, Avrupa'nın en önemli iş okullarından birisi olarak gösterilmektedir. Aynı zamanda, Paris Sorbonne Business School Fransa'daki seçkin iş okulları ağını temsil eden IAE (Institut d'Adminsitration des Entrerprises) Network üyesidir.


IAE Paris Sorbonne Business School, farklı ülkelerdeki partnerleri ile birlikte yurt duşında da executive education ve degree programları sunmaktadır ve global anlamda tanınırlığa sahiptir. Toplamda 40.000 profesyonele yaklaşan mezun ağı ile günümüzde bir çok önde gelen iş dünyası profesyonelinin tercihi olmuştur. 

> Detaylı Bilgi


Paris Sorbonne Üniversitesi

International Executive MBA Program

IAE Paris Sorbonne Business School & BMI Business School Istanbul iş birliğinde düzenlenen International Executive MBA programı, Université Paris 1 - Pantheon Sorbonne Üniversitesinin resmi diplomasına hak kazanmanızı sağlayan, uluslararası geçerliliğe ve tanınırlığa sahip bir İşletme Yüksek Lisans Programıdır. Hali hazırda Paris (Fransa) ve Bejing (Çin)'de de yürütülmekte olan program, global anlamda yüksek prestije sahip bir Delocalized EMBA programıdır. Bu doğrultuda, Paris Sorbonne Üniversitesi'nin resmi EMBA yüksek lisans programı, BMI Business School ortaklığında, ağırlıklı olarak İstanbul'da (Mandarin Oriental Bosphorus) gerçekleştirilecektir. 

> Detaylı Bilgi

Genel Bakış

Tarihler

Ekim 2024 - Kasım 2025 (Ders Dönemi)


Süre

Toplam 18 Ay (1.5 Yıl)


Kapsam

14 Eğitim Modülü + Bitirme Projesi


Lokasyon

Paris, Prag, İstanbul


Derece

Yüksek Lisans / Executive MBA


Diploma

University Paris 1 Pantheon Sorbonne


Eğitim Dili

İngilizce


Kontenjan

Maksimum 30 Katılımcı


Program Hedefler

International Executive MBA Programının amacı; kurumlardaki üst ve orta düzey yöneticileri, hızla değişen global iş dünyası ve rekabet ortamı karşısında stratejik ve vizyoner bakış açısına sahip, güncel iş & yönetim metodolojilerine hakim ve üstün liderlik becerileri sergileyebilen, iş dünyası liderleri olarak geliştirmektir.


International Executive MBA programı katılımcılarına;

 • İşletme & yönetim bilimi alanındaki en son bilgi, teknik ve metodolojileri aktarır,
 • Kurum içerisindeki tüm fonksiyonlarının yönetimine ilişkin güncel bilgi seti kazandırır,
 • Stratejik düşünme, planlama ve yönetim konusundaki yetkinliklerini geliştirir,
 • Üst yönetim kadrolarında ihtiyaç duyacağı iletişim ve liderlik becerilerini güçlendirir, 
 • Geleceği planlama, inovatif düşünme ve girişimcilik sezgilerini güçlendirir,
 • Dijital dönüşüm ve dijital iş dünyası hakkında bakış açısını ve vizyonunu genişletir,
 • İş dünyası ve ekonomi ile ilgili güncel bilgileri aktarır ve yaklaşan değişimlere hazırlar, 

Program Takvimi

International Executive MBA Programı, global akademik standartlarda bir EMBA müfredatını toplam 18 aylık bir sürede tamamlamanıza olanak sağlar. Programda tamamlanması gereken 14 eğitim modülü + tez / proje çalışması bulunmaktadır. 


Programın eğitim aşamasında katılımcılar her ayın bir haftasını, Çarşamba Akşamı – Pazar günleri arasında yoğunlaştırılmış bir eğitim haftasına ayıracak, böylelikle programdaki toplam 14 eğitim modülünü / 14 aylık sürede tamamlayacaklar. Programdaki 2 modül Paris'te, 1 modül Prag'ta ve 11 modül İstanbul’da gerçekleştirilecek. 


Katılımcılar son 4 aylık süreyi danışmanları eşliğinde tez çalışmasının hazırlanmasına ayıracaklar ve akademik bir jüri önünde tez çalışmasını sunarak yüksek lisans programını tamamlayacaklar.  Böylelikle toplamda 18 aylık bir sürede global anlamada geçerli ve tanınır bir işletme yüksek lisans programını tamamlama fırsatı yakalayacaklar. 

Metodoloji

Program süresince akademik ve pratik bilgi dengeli oranda sunularak, sektörden başarılı uygulamalara odaklanan, iş dünyasındaki güncel trendler ve gelişmeler hakkında perspektif sağlayan ders içerikleri takip edilecektir. Derslerde uygulanacak uluslararası standartlardaki vaka çalışmaları ve çözümlemeleri ile katılımcıların edindikleri bilgileri bireysel ve takım olarak deneyimleme, geliştirme ve sunma fırsatı olacaktır. 


Sorbonne & BMI – International Executive MBA Program-içi Uygulamaları;

 • Akademik bilgi ile pratik bilgiyi dengeli biçimde sunan interaktif bilgi paylaşımı,
 • Video, görsel, istatistik, araştırma raporları, grafikler ile zenginleştirilmiş içerik,
 • Deneyimleme ve beceri geliştirmeye yönelik bireysel ve takım olarak uygulama ve araştırma çalışmaları,
 • Uluslararası vaka incelemeleri (case study) & çözümlemeleri ile gerçek iş dünyası problem incelemeleri,
 • İş dünyasından konuk konuşmacılar ile deneyim paylaşımı seansları ve güncel iş dünyası örneklerinin incelenmesi,
 • Katılımcılar arasında bilgi paylaşımı ve fikir alış verişine olanak sağlayan interaktif sınıf ortamı,
 • Bireysel ve takım olarak araştırma, proje, sunum ve takip çalışmaları, 
 • Liderlik becerilerinin geliştirilmesine yönelik seminerler ve koçluk seansları,
 • Eğitim programına eşlik eden modüler yönetim / iş simülasyonları,

Mezuniyet

Programı başarıyla tamamlayan katılımcılar, Université Paris 1 - Pantheon Sorbonne Üniversitesi'nin resmi yüksek lisans mezunu olmaktadır ve yüksek lisans derecesine hak kazanmaktadır. Kazanılan diploma devlet tarafından akredite ve uluslararası geçerliliğe sahip bir yüksek lisans derecesinin başarıyla tamamlandığını belgelemektedir.  


Programın başarıyla tamamlanması için; 14 eğitim modülüne ilişkin ders saatlerinin tamamlanması (her modül için 28 saat), modül sonlarında yapılan sınavlarının başarıyla geçilmesi ve hazırlanan bitirme projesi / tez çalışmasının jüri önünde sunularak başarılı bulunması gerekmektedir. 18 Aylık sürecin sonunda mezun olmaya hak kazanan katılımcılar, tercihlerine göre Haziran 2024'te Paris Sorbonne Üniversitesi'nde düzenlenecek mezuniyet töreninde diplomalarını teslim almaya hak kazanırlar

Katılımcı Profili

International Executive MBA eğitiminin ilk dönemine ait katılımcı profiline aşağıdaki PDF'ten ulaşabilirsiniz.

Akademik Program

Sorbonne & BMI – International Executive MBA Program içeriği; uluslararası standartlarda bir Executive MBA eğitim müfredatının yanı sıra, günümüz iş dünyasının ihtiyaç duyduğu yetkinlikler ve katılımcıların bireysel gelişimini katkı sağlayacak becerileri de kapsayacak şekilde güçlendirilmiştir.


Eğitim programı bütünsel bir yönetim anlayışını kazandırmaya, dijital çağda iş yönetimi ve liderlik becerilerini geliştirmeye odaklanan toplam 14 eğitim modülünden oluşmaktadır. Programın ilk 14 ayı aktif ders – sınıf katılımı gerektirmektedir, geriye kalan 4 ay katılımcıların tez çalışmaları için ayrılmış olan süredir. 

*2022 Dönemine ait aşağıdaki takvim ve akademik kadroda sonradan değişiklik yapılabilir.

Ders  TarihLokasyon
Açılış & NetworkingEkim 2 024İstanbul
Yöneticiler için Ekonomi  Ekim 2024İstanbul
 İşletme ve Yönetime Giriş Kasım 2024Paris
Stratejik Pazarlama Yönetimi Aralık 2024 İstanbul
 Finansal Muhasebe Ocak 2025İstanbul 
 Stratejik İnsan Kaynakları YönetimiŞubat 2025İstanbul 
 Operasyon & Tedarik Zinciri YönetimiMart 2025İstanbul
Dijital Çağda Yönetim Bilişim Sistemleri Nisan 2025İstanbul
 Kurumsal FinansNisan 2025İstanbul
 Yöneticiler için HukukMayıs 2025İstanbul
 Uluslararası İş YönetmekHaziran 2025Prag
Kültürlerarası YönetimEylül 2025İstanbul
Yönetimsel Muhasebe  & KontrolEkim 2025İstanbul
Stratejik Yönetim & OrganizasyonKasım 2025Paris
Girişimcilik & Liderlik  Kasım 2025İstanbul
 Bitirme Tezi Teslimi & Tez SavunmasıMart 2026 İstanbul
Mezuniyet TöreniMayıs 2026Paris

Akademik Kadro

Doç. Dr. Pierre-Yves Lagroue

Operasyon & Tedarik Zinciri Yönetimi

IAE Paris Sorbonne Business School

Prof. Dr. Didier Chabaud

Girişimcilik & Liderlik

IAE Paris Sorbonne Business School

Dr. Valerie Zeitoun

Stratejik Pazarlama Yönetimi 

IAE Paris Sorbonne Business School

Prof. Dr. Marion Soulerot

Yönetimsel Muhasebe

IAE Paris Sorbonne Business School

Doç. Dr. Emmanuelle Garbe

Stratejik İnsan Kaynakları Yönetimi

IAE Paris Sorbonne Business School

Dr. Simon Porcher

Stratejik Yönetim

IAE Paris Sorbonne Business School

Dr. Kevin Dolgin

Girişimcilik ve Liderlik

IAE Paris Sorbonne Business School

Doç. Dr. Emmanuelle Sauvage

Kültürlerarası Yönetim

IAE Bordeaux

Prof. Dr. Erdem Başçı

Yöneticiler için Ekonomi

Eski Merkez Bankası Başkanı

Dr. Alper Yılmaz

Yöneticiler için Ekonomi

Koç Üniversitesi

Prof. Dr. Erhan Aslanoğlu

Yöneticiler için Ekonomi

Piri Reis Üniversitesi

Prof. Dr. Metin Ercan

Kurumsal Finans

Boğaziçi Üniversitesi

Prof. Dr. Fatih Yılmaz

Finansal Muhasebe

İstanbul Üniversitesi

Prof. Dr. Erdem Büyüksağiş

Yöneticiler için Hukuk

Fribourg Üniversitesi

Prof. Dr. Franz Werro

Yöneticiler için Hukuk

Fribourg Üniversitesi

Prof. Dr. Altan Çakır

Dijital Yönetim Bilişim Sistemleri 

İstanbul Teknik Üniversitesi

Haftalık Takvim​

Sorbonne & BMI – International Executive MBA ders takvimi, yöneticilerin profesyonel kariyerlerine ara vermeden takip edebilmesi için özenle oluşturulmuştur.  Katılımcıların yoğun ajandası göz önünde bulundurularak ders takvimleri şekillendirilmiştir. Dersler ayda yalnızca 4 gün, belli tarihlerde Çarşamba akşamı – Pazar günleri arasında işlenmektedir.


Derslerin arasında kalan haftalarda katılımcıların araştırma, okuma, bireysel ve grup proje çalışmaları, iş simülasyonu uygulamaları, sınav ve tez hazırlıkları için zaman ayırmaları beklenmektedir. Her modül en az 28 saatlik ders süresi içermektedir ve buna ek olarak deneyim paylaşımı & uygulama çalışmaları vardır.

 

Haftalık takvim toplamda 28 saat ders süresi ile birlikte konuk konuşmacı seansı ve networking etkinliği ile önceki modülünün sınav / değerlendirmesinden oluşmaktadır.

 GünSaatEtkinlikSüre
 Çarşamba18:00 - 21:00Bir Önceki Modülün Final Sınavı
 Perşembe09:30 - 17:30Ders - Yeni Modülün Başlangıcı7 saat
 Cuma09:30 - 17:30Ders7 Saat
17:30 - 18:30C-Level Deneyim Paylaşımı Seansı1 Saat
Cumartesi 09:30 - 17:30Ders7 Saat
 Pazar09:30 - 17:30Ders7 Saat

Başvuru & Kabul Koşulları

Katılımcı Profili

Tercihen 10+ Yıl Üzeri İş Deneyimi
2+ Yıl Üzeri Yöneticilik Deneyimi

Başarılı Akademik - Profesyonel Geçmiş


Kimin için Uygun

Üst Düzey Yöneticiler - Orta Düzey Yöneticiler
İşletme Sahipleri - Genel Müdürler
Yönetim Kurulu Üyeleri - Aile Şirketi Liderleri


Detaylı Bilgi & Başvuru

0 (212) 273 15 05 - 0 (505) 158 53 31 

recephazir@bmieducation.com 
Online - Detaylı Bilgi Formu


Kimler Başvurabilir

Sorbonne & BMI – International Executive MBA Programı; kariyerlerini geliştirmek ve uluslararası bir MBA deneyimi ile bir üst seviyeye taşmayı hedefleyen deneyimli yöneticiler için eşsiz bir networking ortamı sunmak için özel olarak hazırlanmış bir programdır. Bu doğrultuda programa katılım için ideal adaylar;

 • Üniversite lisans derecesi mezuniyeti; başarılı akademik geçmiş ve ilgili üniversite bölümleri tercih sebebidir,
 • Tercihen toplamda en az 10 yıl profesyonel iş deneyimine sahip olmak; profesyonel deneyimin en az 2 yılı yöneticilik deneyimi olmalıdır,
 • İngilizce yeterlilik sınav belgesi; lisans eğitiminizi İngilizce olarak tamamladıysanız veya anadiliniz İngilizce ise belgeye ihtiyaç yoktur.
 • Uluslararası bir MBA programı tamamlamak için gerekli özveri, motivasyon ve isteklilik,

Programa başvuru için öncellikle online başvuru formunun eksiksiz doldurulması gerekmektedir, 

Başvuru Dokümanları

Programa başvurmak isteyen adayların aşağıdaki belgelerini hazırlayarak online başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir.


 • Online başvuru formu,
 • Güncel hazırlanmış CV / özgeçmiş,
 • Bir sayfalık motivasyon / niyet mektubu,
 • İki adet referans 
 • Lisans eğitimine ilişkin diploma ve akademik transkript fotokopisi,
 • İngilizce yeterliliği gösterir belge fotokopisi,
 • Kimlik belgesi veya Passport fotokopisi,
 • Başvuru ücreti (50€) ödeme makbuzu,

Başvuru Süreci & Mülakatlar

Programa başvurular yıl boyunca kurumumuza ulaştıkları gibi işleme konulur ve değerlendirilir. Program resmi anlamda başvurunun tamamlanması için gerekli belgelerin kurumumuza ulaştırılması gerekmektedir. Programa başvurular seçici komite tarafından, katılımcı profilindeki çeşitliliği gözetmek adına ve başvuru koşullarında uygunluk açısından değerlendirilecek ve uygun bulunan adaylar mülakat sürecine dâhil olacaklardır.


Başvuru koşullarına uyan aday öğrenciler ile başvuru dönemi boyunca belirlenen tarihlerde online olarak mülakatlar gerçekleştirilir. Mülakat sürecince adayın motivasyon ve istekliliğinin yanı sıra, profesyonel kariyer geçmişi, başarıları ve MBA programı sonrası hedefleri de değerlendirilecektir. Mülakatlar kapsamında adaydan iş yönetimine ilişkin çeşitli vaka analizleri de sunması beklenebilir. 

Belgelendirme & Mezunlar Topluluğu

Programa %70 oranında devam koşulunu sağlayan, program süresince her modüle özgü yapılan sınavlarda %70 başarı ortalaması yakalayan ve tez savunmasını başarıyla tamamlayan katılımcılar, Paris Sorbonne Üniversitesi resmi İşletme Yüksek Lisans belgesine hak kazanacaklardır. Uluslararası anlamda geçerli resmi bir yüksek lisans belgesine hak kazanacak olan katılımcılar; bu prestjli ve dünyanın her tarafında tanınan yüksek lisans derecesi ile yurt içinde ve yurt dışında diledikleri doktora programlarına başvurabilmektedirler. 


Aynı zamanda program mezunları, BMI Mezunlar Topluluğu üyesi olarak kabul edilmektedir. Bu doğrultuda, topluluk üyelerine özel olarak düzenlenen workshop, seminer ve etkinliklere ücretsiz olarak katılım gösterebilmekte ve yaşam boyu sürecek eşsiz bir network ve gelişim ağına sahip olmaktadırlar. Mezunlar topluluğu üyeleri aynı zamanda, BMI tarafından düzenlenen tüm eğitim, konferans ve zirve programlarına katılım için özel indirim oranlarından yararlanabilmektedir. 

Detaylı Bilgi & İletişim Formu


Eğitim hakkında detaylı bilgi almak için yukarıdaki iletişim bilgilerinden eğitim danışmanımızla iletişime geçebilir veya aşağıdaki formu doldurabilirsiniz, ilgili eğitim danışmanımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.