Skip to main content

Sık Sorulan Sorular (SSS)

Sertifika / Katılım Belgeleri

Eğitim programlarınız sertifikalı mıdır? 

Eğitim süresi 4 gün (24 Saat) ve üzeri olan; genel katılıma açık veya kurumsal tüm eğitim programlarımız sertifikalıdır. Eğitim süresi 4 günden kısa olan eğitimlerde başarı sertifikası yerine katılım belgesi verilir. Sertifikaya hak kazanmak için, eğitime %70 oranında devam koşulu ve eğitim sonunda yapılan sınavdan başarılı olunması gerekmektedir.

Dijital Sertifika Sistemi Nedir?

Sertifikalar, çevreye duyarlı olmak adına eğitim sonunda katılımcılara dijital sertifika (PDF) formatında iletilir. BMI, uluslararası anlamda tanınırlığa sahip bir dijital - akıllı sertifika yönetim girişimi olan Sertifier ile iş birliği yapmaktadır. 


Böylelikle katılımcılar Sertifier uygulaması üzerinden kendilerine ulaşan sertifikaları kolaylıkla LinkedIn ve diğer sosyal medya platformları üzerinde özgeçmiş - CVlerine ekleyebilir / paylaşabilir, kişiye özel seri numaraları sayesinde online olarak doğrulayabilir, eğitim sayesinde kazandıkları yetkinlikleri online olarak listeleyebilirler. 


Sertifier dijital sertifika sistemi hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Basılı sertifika - katılım belgesi talep edebilir miyiz? 

Eğitim sonunda dijital sertifikanın yanı sıra talep eden katılımcılarımız için basılı (hard copy) sertifika belirtilen kargo adreslerine ulaştırılır.

Sertifikalarınızın geçerliliği hakkında bilgi alabilir miyim? 

Sertifikalarımız BMI Business School İstanbul resmi onaylı sertifikalardır. BMI Genel Müdürü ve program koordinatörü eğitmen tarafından çift imza ile onaylanır. Sertifikalarımız BMI markasının güvencesi altındadır ve iş dünyasında üst düzey tanınırlığa ve geçerliliğe sahiptir.


Uluslararası işbirlikleri ile düzenlediğimiz programlarda eğitim sonunda katılımcılar ilgili yurt dışı eğitim kurumunun resmi ve global anlamda geçerli sertifikasına hak kazanırlar. 


Sertifikalarımızla birlikte eğitim süresi, tarihleri ve konu başlıkları içeren bir transkript de tarafınıza PDF olarak iletilmektedir.

Sertifikalarınızın içeriği hakkında bilgi alabilir miyim?

Sertifikalarımızda, eğitim programının detaylı adı, süresi ve tarihleri belirtilmektedir. Sertifikalar kişiye özel olarak hazırlanmaktadır ve özel seri numaraları ile doğrulanabilmektedir. Ayrıca talep eden katılımcılar için konu başlıklarını içeren bir akademik transkript PDF olarak iletilmektedir.

Eğitim Kayıt Kriterleri

Uzmanlık eğitim programlarına katılım için kriterler nelerdir?

BMI Uzmanlık eğitim programları, iş dünyasında ihtiyaç duyulan alanlarda yetkinlik geliştirmek üzere tasarlanmış eğitim programlarıdır. 


Bu bakımdan kendini ilgili alanda geliştirmek ve sertifika ile kariyerini ilerletmek isteyen; ilgili alanda üniversite mezuniyeti veya en az 1 yıl iş deneyimi sahibi herkesin katılımına açıktır.


Belirli programlarda, ilgili alana dair temel bilgi & yetkinlik sahibi olmak gerekebilmektedir. Detaylı bilgi için lütfen eğitim danışmanı ile görüşünüz.

Yönetici programlarına katılım için kriterler nelerdir?

BMI Yönetici Gelişim Programları, orta düzey yöneticileri ve yönetici adaylarını geliştirmek ve üst yönetim koltuklarına hazırlamak için özel olarak tasaranlamış eğitim - gelişim programlarıdır. Bu doğrultuda eğitim içerikleri, eğitmen ve konuşmacılar, eğitim aktarımı deneyimli iş dünyası profesyonellerine katkı sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. 


Programlara göre farklılık göstermekle beraber ilgili alanda en az 7 yıl profesyonel iş deneyimi sahibi yönetici ve yönetici adaylarının katılımına açıktır. Ayrıca farklı alanlarda çalışan deneyimli yöneticiler, işletme sahipleri, YK üyeleri ve genel müdürlerin de katılımı da önerilemktedir.


Eğitim katılımcı profili hakkında daha detaylı bilgi ve önceki dönem referansları için lütfen eğitim danışmanı ile görüşünüz.

Hedefler & Kariyer

BMI hikayesi & hedefleri hakkında?

BMI 20 Yılı aşkın süredir, Türkiye'nin önde gelen üniversiteleri, akademisyenleri, yönetim danışmanları ve üst düzey yöneticilerinin katılımı ile iş dünyasına yönelik profesyonel eğitim & gelişim programları sunmaktadır. Bu anlamda, Türkiye'nin iş dünyası profesyonelleri tarafından kurulmuş, ilk ve lider iş okulu konumundadır.


Akademik dünya ve iş dünyası arasında bağlantı noktası olarak konulmanan BMI, Türkiye'deki iş dünyasına yönelik eğitimin kalitesini arttırmak; böylelikle bireylerin ve kurumların gelişimine katkı sağlamayı hedeflemektedir. 


Dünyadaki Business School konseptinin ülkemizdeki öncü kurumu olarak, Türkiye'den bu alanda uluslararası standartlarda ve tanınırlıkta bir marka yaratma hedefine sahip bir girişimdir.

BMI programlarına katılmak profesyonel ve kariyer gelişimime nasıl fayda sağlar?

Eğitim & gelişim programlarımız ilgili alanda; 

 • Bilgi ve yetkinlik seti kazanmanızı / güncellemenizi sağlar, 
 • Uygulamaya yönelik eğitimlerle pratik bilgi edinmenizi sağlar,
 • Sektördeki farklı örnek ve uygulamalara dair farkındalık sağlar,
 • Güncel trendler ve gelecek beklentileri hakkında bakış açısı sağlar, 
 • Eşsiz bir networking & bilgi paylaşımı ağı olanağı sağlar, 


Böylelikle kariyer gelişiminiz açısından; 

 • Kariyer yükselişi ve değişimi aşamalarında bilgi, yetkinlik ve becerilerinizi geliştirebilir ve bu gelişimi belgeleyebilirsiniz, 
 • Türkiye'nin en prestijli ve özel sektör içerisinde en çok tanınan iş okulundan eğitim aldığınıza dair özgeçmişinizi geliştirebilirsiniz,
 • Oluşturduğunuz iş ağı ve mezunlar topluluğu sayesinde sektördeki farklı deneyimlerden ve bilgi paylaşımından yararlanabilirsiniz,
Eğitim Kayıt İşlemleri

Eğitim programlarına başvuru ve kayıt için hangi işlemleri tamamlamak gerekir?

 • Detaylı bilgi almak için; 
  • Eğitime ilişkin web sayfasındaki başvuru formunu doldurun veya belirtilen iletişim bilgileri üzerinden eğitim danışmanımızla iletişim geçin. Eğitim danışmanlarımız programın profesyonel & kariyer hedeflerinize uygunluğu konusunda ve katılıma ilişkin ön değerlendirme kriterleri hakkında size bilgi verecektir. 
 • Kayıt işlemlerinizi tamamlamak için; 
  • Eğitim danışmanlarımızın size yönlendireceği eğitim kayıt formunu bilgisayar ortamında veya çıktısı alarak doldurun.
  • Program katılım ücretine ilişkin ödeme işleminizi kayıt formunda belirtilen banka hesaplarına veya kredi kartınızla online olarak tamamlayın.
  • Program kayıt formunu ve ödeme işlemine ilişkin dekontunuzu eğitim danışmanına iletin. 
  • Programa kaydınızın tamamlandığına dair bilgilendirme aynı gün içerisinde size bildirilecektir. 
  • Program başlangıcından bir hafta öncesinde eğitim katılım sürecine ilişkin detaylı bilgilendirme size iletilecektir.