Değişim Yönetimi Eğitimi - Online
BMI Open Platform

Program Hakkında

Günümizde yaşadığımız Pandemi Dönemi ve hızlı değişen bilgi ile iletişim teknolojileri pek çok alanda inovasyonu, farklılaşmayı ve değişimi ortaya çıkarmaktadır. Teknoloji alanındaki değişimler işletmelerin de yapısını, niteliğini, verimlilik ve etkinliğini büyük ölçüde arttırmaktadır. 

İşletmelerde değişimle beraber direnç de kendini göstermektedir. Kurum kültürü ve davranışlarının değişen şartlara ve değişen dünyaya uyumlu hale gelmesini sağlamak için “Değişim Yönetimi” kavramı önemli bir noktaya gelmiştir. Bu eğitimde, değişime karşı gösterilen direncin nedenleri ve çözümlerine yönelik püf noktalar vurgulanacak, örgütsel ve teknoloji değişimlerin çalışanlar üzerindeki etkileri, çalışanların uyum sürecini kısaltmanın yolları aktarılacaktır.

Eğitim aşağıdaki konularda katılımcılara detaylı teknik bilgi ve yetkinlik kazandırmayı amaçlar;

 • Değişim İhtiyacının Saptanması, Değişim Dirençlerinin & Motivasyonlarının Belirlenmesi,
 • Değişim Sürecinin Aşamaları, Planlanması, Yönetilmesi, Değerlendirilmesi
 • İletişim, Güven ve İşbirliği ile Değişim Sürecinin Yönetilmesi,

Genel Bilgiler

Başlangıç Tarihi: Şubat 2021

Süre: 7 Saat (2 Gün)

Gün & Saat: Cuma - Cumartesi / 10:00 - 13:30

Lokasyon: Online / Canlı Sınıf Eğitim

Kontenjan: 12 Kişi

Detaylı Bilgi için

Aysel Yapar | BMI Education Consultant

0 212 273 15 05 / 0 555 818 99 40

ayselyapar@bm-institute.com

Detaylı Bilgi & Başvuru Formu

Tüm open platform eğitim programları, kuruma özel / kapalı sınıf olarak düzenlenebilmektedir. Kurumsal eğitim talepleriniz için lütfen ilgili eğitim danışmanıyla iletişime geçiniz veya linkteki formu doldurunuz. > Kurumsal Talep Et


Online / Canlı Sınıf eğitimine katılmak için bilgisayarınıza Zoom programını indirmelisiniz.

Program İçeriği
Eğitmen Kadrosu
Katılımcı Profili & Belgelendirme
Kayıt & Ücret Bilgileri
Program İçeriği

Eğitim İçeriği

Modül 1 - Değişen Dünya & Değişim Kavramı

 • Pandemi Dönemi Neleri Değiştirecek?
 • Değişim Tanımı
 • Değişim Yönetimi Araçları ve Aşamaları
 • Değişim Yönetim Süreci

Modül 2 - Değişim Yönetimi Stratejisi & Taktikler

 • Direnç ve Direnç Buzdağı
 • Değişime Direnmenin Nedenleri
 • Değişime Direncin Ortadan Kaldırılması
 • Yöneticilerin Rol Model Olma Sorumluluğu

Modül 3 - Değişim Sürecini Yönetmek

 • Değişim İhtiyacının Saptanması
 • Değişimin Planlanması 
 • Değişim Aşamaları & Yolculuğu
 • Değişim Yolculuğuna Liderlik Etmek
 • Değişimde Referans Noktalar
 • Değişimin Değerlendirilmesi

Modül 4 - Örgütsel Değişim & Değişimin Amacı

 • Kültürel Prensipler ve Değişim
 • Örgütsel Değişim
 • Değişimin Amacı ve Önemi
 • Örgütsel Değişim Yönetiminde Temel Alınması Gereken İlkeler
 • Değişim Kültürü Oluşturmak
 • İletişim, Güven ve İşbirliği ile Kurumsal / Örgütsel Değişim
Eğitmen Kadrosu

Eğitmen

1960 yılında İstanbul’da doğdu. Vefa Lisesi’nden sonra, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Alman Dili ve Edebiyatı Bölümü ile İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme İktisadı Enstitüsünden mezun oldu. İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Yönetimi ve Organizasyon Ana Bilim Dalında Yüksek Lisansını tamamladı. Halen İstanbul Aydın Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Programında Doktoranttır. 1979 yılında üniversite sıralarında iken yarı zamanlı olarak perakende satış yaparak iş hayatına başladı. Üniversite öğreniminden sonra bir süre bir seyahat acentesinde satış temsilcisi olarak çalıştı.

1985-2013 yılları arasında kişisel bakım sektörü (Estée Lauder, Aramis, Enrico Coveri, Arrogance, Barbara Bort, Hugo Boss, Laura Biagiotti, Alix Avien Parfums markalarında) ve giyim sektöründe (Karaca ve Pierre Cardin markalarında) yıllar içinde ürün müdürü, satış müdürü ve pazarlama müdürü olarak görev yaptı. Bahçeşehir Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Stratejik Pazarlama ve Marka Yönetimi MBA programında, öğretim görevlisi olarak “Stratejik Pazarlama Uygulamaları”, “Marka Yönetimi”, “Perakende Yönetimi”, “Kişisel Satış Teknikleri” ve “CRM – Müşteri İlişkileri Yönetimi” dersleri vermektedir.

İstanbul Kültür Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi, İletişim Sanatları Bölümünde, öğretim görevlisi olarak “Marka Yönetimi” ve “Pazarlama” dersleri vermektedir. Hakan Okay ayrıca, üniversitelere ve çeşitli kongrelere “Konuk konuşmacı” olarak katılmaktadır. “Pazarlama, Kurumsal ve Kişisel Satış Teknikleri” konularında eğitimler vermekte ve çeşitli dergilere aynı konularda makaleler yazmaktadır.

Katılımcı Profili & Belgelendirme

Katılımcı Profili

İçinden geçtiğimiz süreçte kurumlarında yaşanabilecek değişimlere öncülük edecek veya uyum sağlayacak iş dünyası profesyonelleri, yönetici adayları, tüm departmanlarda çalışan grup - bölüm - ekip yöneticilerinin katılımı hedeflenmektedir. Bunun yanı sıra, işletme sahipleri, yönetim danışmanları, koçlukla uğraşanlar, kurumsal iç eğitmenler, dijital dönüşüm liderleri ve insan kaynakları ekiplerinin katılımı da önerilmektedir.

Online eğitimin verimliliği ve interaktif olması gözetilerek katılımcı kontenjanı 12 kişi ile sınırlandırılmıştır. Bu nedenle katılımınızı kesinleştirmek adına erken başvuru yapmanız veya yerinizi ayırtmanız önerilmektedir.

Belgelendirme

Bu online ve canlı yayın olarak gerçekleştirilecek eğitimin en az %80'ine katılanlara BMI Business School tarafından hazırlanan resmi sertifika önce pdf ve sonrasında kargo ile gönderilecektir. 

Kayıt & Ücret Bilgileri

Kayıt Bilgileri

Eğitime kayıt için, aşağıdaki iletişim bilgilerinden ilgili eğitim danışmanıyla iletişime geçebilir veya aşağıdaki formu doldurarak kayıt sürecinizi başlatabilirsiniz.

Sonrasında kayıt işlemleri aşağıdaki şekilde ilerlemektedir; 

- Tarafınıza ulaştırılan eğitim kayıt formunu, bilgisayar ortamında veya çıktısını alarak eksiksiz bir şekilde doldurunuz. 

- Program bedeline ilişkin ödeme işleminizi, kayıt formunda belirtilen banka hesaplarına havale / eft yoluyla, veya kredi kartınızla online olarak tamamlayınız.

- Kayıt formunu ve program bedeline ilişkin ödeme dekontunuzla birlikte e-mail ile ilgili eğitim danışmanınıza iletiniz.

- Kaydınız tamamlandığına dair bilgilendirme ve programa katılımınıza ilişkin detaylar aynı gün içerisinde size iletilecektir.


Eğitim Danışmanı; Aysel Yapar | BMI Education Consultant - 0 212 273 15 05 / 0 555 818 99 40 - ayselyapar@bm-institute.com

Detaylı Bilgi & Başvuru Formu

Eğitim Ücreti

Kişi Başı Program Bedeli; 700TL + %18 KDV

- 3 Kişi ve üzeri toplu katılımlarda %10 indirim uygulanmaktadır.
- Program başlangıç tarihinden bir ay öncesine kadar yapılan kayıtlarda %10 indirim uygulanmaktadır.
Program bedeli havale/EFT ile veya kredi kartlarına vade farksız 3 taksitle ödenebilmektedir. 

- Program başlama tarihinden bir hafta öncesinde yapılan iptal başvurularında, program bedeli kesintisiz iade edilir.

- Online eğitimlerde program bedeline PDF olarak eğitim dokümanları ve gerçekleştirilen canlı / interaktif sınıf eğitimine bir aylık video olarak tekrar erişim dahildir.

- Sınıf-içi eğitimlerde program bedeline öğle yemekler, gün boyu ikramlar / içecekler, ve tüm katılımcı dokümanları dahildir.


Eğitim hakkında detaylı bilgi almak için yukarıdaki iletişim bilgilerinden eğitim danışmanımızla iletişime geçebilir veya aşağıdaki formu doldurabilirsiniz, ilgili eğitim danışmanımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.