Design Thinking | Tasarım Odaklı Düşünme Eğitimi - Online

BMI Uzmanlık Eğitimi

Design thinking

Program Hakkında

Tasarım odaklı düşünme (Design Thinking), empatik düşünme yaklaşımından yola çıkarak inovasyon fırsatları yakalamak, yeni ürün, hizmet süreçleri, iş modelleri geliştirmek, mevcut süreçleri gözden geçirmek, iyileştirmek, problemleri doğru sorular ile keşfederek çözmek için insan hayatındaki ihtiyaçlara odaklanan bir yöntemdir.  Günümüzün birçok başarılı markasının pazar büyümesinin ve müşteri deneyimi konusundaki başarısının arkasında bu metodoloji yer almaktadır.

Bu maksatla eğitim katılımcılara 21.YY’da benimsenmesi gereken yöntemleri, tasarım odaklı düşünme kültürünün bileşenlerini ve metodolojisini, sağladığı kazanımları, her aşamada kullanılacak yaklaşım ve teknikleri örnek vakalar üzerinden aktarmayı hedeflemektedir.

Bu sayede katılımcılara hem işletmenin dinamiklerine hem de gerçek hayatın birçok problemine değer katacak farklı bakış açıları kazandırmayı hedeflemektedir.

Genel Bilgiler

Başlangıç Tarihi: Duyurulacaktır

Süre: 12 Saat (3 Gün)

Gün: Cuma - Cumartesi - Pazar
Saat: 13:00 - 17:00

Lokasyon: Online / Canlı Sınıf Eğitim

Kontenjan: 12 Kişi

Sonraki Dönem: -

Detaylı Bilgi için

Nursena İyitütüncü

0 212 273 15 05 / 0 505 158 86 86

nursenaiyitutuncu@bmieducation.com

Tüm open platform eğitim programları, kuruma özel / kapalı sınıf olarak düzenlenebilmektedir. Kurumsal eğitim talepleriniz için lütfen ilgili eğitim danışmanıyla iletişime geçiniz veya linkteki formu doldurunuz. > Kurumsal Talep Et


Online / Canlı Sınıf eğitimine katılmak için bilgisayarınıza Zoom programını indirmelisiniz.

Program İçeriği
Eğitmen Kadrosu
Katılımcı Profili & Belgelendirme
Kayıt & Ücret Bilgileri
Program İçeriği

Eğitim İçeriği

1. GÜN

 • VUCA Dünyası, Değişim ve Yeni İhtiyaçlar
 • İnovasyon ve Yenilikçi Düşünme
 • Ürün ve Hizmet Geliştirme Trendleri
 • Tasarım Odaklı Düşünme ve Kültür
 • Tasarım Sürecinin Bileşenleri
 • Design Thinking için Gereken Yetkinlikler
 • Tasarım Odaklı Düşünme Metodolojisi ve Aşamalarına Giriş
  (Empati, Tanımlama, Fikirlendirme, Prototip, Test)

2. GÜN

1. Aşama: Empati

 • Empati Kavramı ve Empati Haritası Geliştirmek

2. Aşama: Tanımlama, Doğru Sorularla İhtiyaç Analizi

 • Sorularla İhtiyaç Analizi
  • HMW Tekniği
  • 5 Why
3. Aşama: Fikirlendirme
 • Yaratıcı Fikir Geliştirme Teknikleri
 • Yanal Düşünme
 • Müşteri Yolculuğu ve Paydaş Haritaları
 • Zihin Haritalama Tekniği

3. GÜN

3. Aşama: Fikirlendirme devam

  • İş Modeli Kanvası İncelemesi
  • Tasarım Odaklı Düşünme ve TRIZ
  • Metodolojisini birlikte düşünmek

4. ve 5. Aşama: Prototip Geliştirme ve Test Süreci

  • Prototipleme ve Storyboarding
  • Test Yöntemleri
  • Örnek Vaka İncelemeleri
Eğitmen Kadrosu

Eğitmen - Ecehan Ersöz

Ecehan Ersöz, Karşıyaka İzmir doğumludur. Orta ve Lise eğitimini İzmir Buca Anadolu Lisesi’nde tamamladıktan sonra üniversite eğitimi için İstanbul’a gelmiştir. Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği lisans eğitimi sonrasında 2007 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Kontrol ve Otomasyon Yüksek Lisans Programını tamamlamıştır. Yüksek lisans eğitimi sırasında yapay zeka, uzman sistemler, yapay sinir ağları, bulanık mantık konularında dersler almıştır.2012 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi MBA programını tamamlamıştır. MBA eğitimi sırasında strateji, finans, tüketici davranışları, pazarlama, satış yönetimi, dağıtım kanalı yönetimi, marka yönetimi, operasyon yönetimi ve sürrasyonel yönetim konularında dersler almıştır. 

Kurumsal kariyerinde Vestel A.Ş, Colgate Palmolive Company ve Şişecam gibi kurumsal firmalarda otomasyon ve süreç iyileştirme, maliyet verimliliği, pazarlama/marka yönetimi ve strateji geliştirme konularında tecrübe kazanmıştır. Profesyonel hayatta farklı alanlarda bir çok eğitim ve seminere katılmıştır. Kurucusu olduğu Hanersman Yönetim Danışmanlığı Araştırma ve Pazarlama Hizmetleri Ltd'de Endüstri 4.0 ve Dijital Dönüşüm, Dijital Çağda Pazarlama ve Marka Yönetimi, Tasarım Odaklı Düşünme ve İnovasyon konularında eğitim ve danışmanlık vermektedir.

Katılımcı Profili & Belgelendirme

Katılımcı Profili

Eğitime katılması hedeflenen profil;

 • Tasarım odaklı düşünme yetkinliğini geliştirmek isteyen tüm çalışanlar ve yöneticiler,

Online eğitimin verimliliği ve interaktif olması gözetilerek katılımcı kontenjanı 12 kişi ile sınırlandırılmıştır. Bu nedenle katılımınızı kesinleştirmek adına erken başvuru yapmanız veya yerinizi ayırtmanız önerilmektedir.

Belgelendirme

Bu online ve canlı yayın olarak gerçekleştirilecek eğitimin en az %80'ine katılanlara BMI Business School tarafından hazırlanan resmi sertifika önce pdf ve sonrasında kargo ile gönderilecektir. 


Online Eğitim Sistemi / Destek Partneri: Vedubox Dijital Sertifika Destek Partneri: Sertifier 

Kayıt & Ücret Bilgileri

Kayıt Bilgileri

Eğitime kayıt için, aşağıdaki iletişim bilgilerinden ilgili eğitim danışmanıyla iletişime geçebilir veya aşağıdaki formu doldurarak kayıt sürecinizi başlatabilirsiniz.

Sonrasında kayıt işlemleri aşağıdaki şekilde ilerlemektedir; 

- Tarafınıza ulaştırılan eğitim kayıt formunu, bilgisayar ortamında veya çıktısını alarak eksiksiz bir şekilde doldurunuz. 

- Program bedeline ilişkin ödeme işleminizi, kayıt formunda belirtilen banka hesaplarına havale / eft yoluyla, veya kredi kartınızla online olarak tamamlayınız.

- Kayıt formunu ve program bedeline ilişkin ödeme dekontunuzla birlikte e-mail ile ilgili eğitim danışmanınıza iletiniz.

- Kaydınız tamamlandığına dair bilgilendirme ve programa katılımınıza ilişkin detaylar aynı gün içerisinde size iletilecektir.


Eğitim Danışmanı; Nursena İyitütüncü - 0 212 273 15 05 / 0 505 158 86 86 - nursenaiyitutuncu@bmieducation.com

Eğitim Ücreti

Kişi Başı Program Bedeli; Duyurulacaktır

- 3 Kişi ve üzeri toplu katılımlarda %10 indirim uygulanmaktadır.
- Program başlangıç tarihinden bir ay öncesine kadar yapılan kayıtlarda %10 indirim uygulanmaktadır.
Program bedeli havale/EFT ile veya kredi kartlarına vade farksız 3 taksitle ödenebilmektedir. 

- Program başlama tarihinden bir hafta öncesinde yapılan iptal başvurularında, program bedeli kesintisiz iade edilir.

- Online eğitimlerde program bedeline PDF olarak eğitim dokümanları ve gerçekleştirilen canlı / interaktif sınıf eğitimine bir aylık video olarak tekrar erişim dahildir.

- Sınıf-içi eğitimlerde program bedeline öğle yemekler, gün boyu ikramlar / içecekler, ve tüm katılımcı dokümanları dahildir.

Detaylı Bilgi & Başvuru Formu


Eğitim hakkında detaylı bilgi almak için yukarıdaki iletişim bilgilerinden eğitim danışmanımızla iletişime geçebilir veya aşağıdaki formu doldurabilirsiniz, ilgili eğitim danışmanımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.