Yöneticiler için Finansal Yönetim & Mali Tablo Analizi Eğitimi - Online
BMI Open Platform

Program Hakkında

İş dünyasındaki hızlı gelişmeler ve rekabetçi ortam artık karar alma yetkisine sahip çalışanların birçok konuda bilgi sahibi olmasını zorunlu hale getirdi. Bu konuların başında da kuşkusuz finansal bakış açısı geliyor. Bugün iş yaşamında bir yöneticinin temel finansal kavramlara yabancı kalması, finansal tabloları okuyamaması ya da faaliyet raporlarını anlayamaması düşünülemez.

Finansçı olmayanlar için finans eğitimi şirketlerdeki karar alma mekanizmasındaki finans kökenli olmayan çalışanların finansal rapor ve tabloları okuyup yorumlayabilmesi; faaliyet sonuçlarını analiz edebilmesi ve gerçekleşmelerle şirketin finansal hedefleri arasındaki ilişkiyi doğru şekilde kurabilmesi için gerekli temel finans bilgilerini edinmesini amaçlar.

Eğitim aşağıdaki konularda katılımcılara bilgi ve yetkinlik kazandırmayı amaçlar;

 • Temel düzeyde finans, makroekonomi, piyasalar hakkında bilgi sahibi olması,
 • Temel düzeyde finans terminolojisi, finans matematiği, vergiler hakkında bilgi sahibi olması,
 • İş yaşamında en çok kullanılan finansal tabloları anlayabilmesi ve yorumlayabilmesi,
 • Karar süreçlerinde verilere finansal bir bakış açısı ile yaklaşabilmesi ve değerlendirebilmesi, 

Genel Bilgiler

Başlangıç Tarihi: 6-7 Kasım 2020

Süre: 12 Saat (2 Gün)

Gün & Saatler: Cuma - Cumartesi / 10:00 - 17:00

Lokasyon: Online / Canlı Sınıf Eğitim

Kontenjan: 12 Kişi

Sonraki Dönem: Mart 2021

Detaylı Bilgi için

Aysel Yapar | BMI Education Consultant

0 212 273 15 05 / 0 555 818 99 40

ayselyapar@bm-institute.com

Detaylı Bilgi & Başvuru Formu

Tüm open platform eğitim programları, kuruma özel / kapalı sınıf olarak düzenlenebilmektedir. Kurumsal eğitim talepleriniz için lütfen ilgili eğitim danışmanıyla iletişime geçiniz veya linkteki formu doldurunuz. > Kurumsal Talep Et


Online / Canlı Sınıf eğitimine katılmak için bilgisayarınıza Zoom programını indirmelisiniz.

Program İçeriği
Eğitmen Kadrosu
Katılımcı Profili & Belgelendirme
Kayıt & Ücret Bilgileri
Program İçeriği

Eğitim İçeriği

Modül 1 - Stratejik, Analitik, Finansal Düşünme

 • Ekonomik ve finansal kavramlar.
 • Sektörünüzün geleceği ve finans piyasalarıyla ilişkisi.
 • Para ve Sermaye piyasaların değişkenleri.
 • Değişen Piyasa Koşulları, Yatırım Enstrümanları.
 • Makroekonomik Gelişmeler ve Piyasalar Üzerindeki Etkileri
 • Finans ve Sektörünüzün 2000, 2010, 2030.
  • Online sınıf-içi çalışma
 • Makro Ekonomik Göstergeler ışığında risk analizi

Modül 3 - Finansal Yönetimde Kritik 4'lü Denklem

 • Muhasebe,Bilanço ve Gelir Tablosu ne ifade eder.
 • Kredi, Likidite, Kur, Opersayonel riskin bilanço ve gelir tablosu üzerinde etkisi.
 • Risk yönetimi ve alınması gereken tedbirler.
 • Sektörel kar analizi (brüt kar, brüt nakit kar).
  • Vaka çalışması (yatırım, maliyet,gelir-gider analizi) .
 • Kavramlar ne ifade eder (opex-capex kavramları, kaynak yaratım ve paylaşımı, hedef getiri ve maliyet uyumu, uygulama sürecinde varlık yaratma ve tahmin yöntemleri).

Modül 2 - Temel Finansal Analiz & Yönetim

 • Bir yöneticinin mutlaka bilmesi gereken finansal kavramlar
 • Faaliyet gelir ve giderleri nasıl analiz edilir?
 • Bütçeleme nedir? Nasıl yapılır?
  • Vaka Çalışması
 • Bütçe / Planlama faaliyetinde dikkat edilecek konular
 • Finansal / Mali Tablolara Giriş 
 • Finansal / Mali Tabloların Yorumlanması

Modül 4 - Ekonomi ve Fiyatlama Modelleri & Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Paranın zaman değeri ve finans yönetiminde 5 değişken.
  • Kar / Zaman / Faiz / Kur / Fiyatlama
 • Ticaretin formülü ve döngüsü
 • Ticari Risk ve Satış Yönetimi
 • Finans Piyasaları ve firmalar için ROE, ROA, EBİTDA, TVM,  ve ANÜİTE formülleri üzerine  uygulamalı anlatım.
  • Vaka çalışması
Eğitmen Kadrosu

Eğitmen

1971 Ankara doğumludur. 1983 yılından itibaren, Niğde’ de tarım ve inşaat sektöründe faaliyet gösteren ailesine ait işletmelerde çalışmaya başladı. 1989 yılında TED Ankara Kolejinden, 1994 yılında Hacettepe Üniversitesi İktisat Bölümünden mezun oldu. Yüksek Lisansını Hacettepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde tamamladı.


1993 yılında Özgür Mali Müşavirlik Ltd.Şti’ nde 1994 yılında T İş Bankası A.Ş. inde gişe yetkilisi olarak görev aldı. 1995- 1998 yılları arasında görev yaptığı T. Garanti Bankası A.Ş. Ankara Bölge Müdürlüğünde sırasıyla mali analist, pazarlama yetkilisi ve bölge satış yönetmeni görevlerinde bulundu. 1999 yılında, Genel Müdürlük birimlerinde rotasyon eğitimi ve satış projelerinde görev aldı. Aynı yıl Şirinevler Şube Müdürü oldu. 2003 yılında Maltepe / Ankara şube müdürlüğü görevinden sonra 2006 yılı itibariyle Şeker Leasing Ankara Bölge Müdürlüğünde 38 ilin satış koordinasyon görevini üstlendi. Bu dönemde “Türkiye ve Gelişmekte olan iller Strateji Raporu”, “ Orta Asya Cumhuriyetleri Ülke Raporları ve Finans Piyasaları “ , “ Yurt Dışı Müteahhitlik Hizmetleri Ülke Ekonomisi Etkileri’’ yönelik çalışmaları oldu.

"İşletmelerde Risk Yönetimi", "Finansal Farkındalık", "Temel ve İleri Mali Analiz", "Makroekonomik Göstergelerin Yorumlanması", “Aktif Pasif Yönetimi“, “ Finansal Matematik“, “Bilanço ve Gelir Tablosu Analizi”, “ Finansal Ürünlerin Yönetilmesi” , “ Satış Strateji ve Yönetimi", "Sorunlu krediler ve Risk Yönetimi" ,”Bankalarda Kaynak Maliyeti Hesaplama “konularında eğitimler vermektedir. 2008 yılında Yapı Kredi Bankası'na verilen Şube Simülasyonu eğitiminin tasarımı ve uygulamasında görev almış ve eğitim UniCredit Bank tarafından dünya genelindeki bankaları arasında yaptığı değerlendirmeyle "En İyi Eğitim Uygulaması" seçilerek ödüle layık görülmüştür. Azerbaycan, Kazakistan ve Türkiye’ de sağlık, enerji ve finans sektörlerinde faaliyet gösteren dört firmaya danışmanlık görevlerinde bulunmaktadır.

Katılımcı Profili & Belgelendirme

Katılımcı Profili

Eğitimin temel amacı daha önce finans dışı alanlarda çalışmış orta ve üst düzey yöneticilerin ve diğer departmanlarda çalışan iş dünyası profesyonellerinin finans departmanları ile aynı dili konuşabilmelerini sağlamaktır. Bunun yanı sıra kendini finans yönetimi anlamında bilgi sahibi olmak isteyen işletme sahipleri, finans / muhasebe alanında çalışan danışman ve uzmanlarının katılımına da açıktır. 

Online eğitimin verimliliği ve interaktif olması gözetilerek katılımcı kontenjanı 12 kişi ile sınırlandırılmıştır. Bu nedenle katılımınızı kesinleştirmek adına erken başvuru yapmanız veya yerinizi ayırtmanız önerilmektedir.

Belgelendirme

Bu online ve canlı yayın olarak gerçekleştirilecek eğitimin en az %80'ine katılanlara BMI Business School tarafından hazırlanan resmi sertifika önce pdf ve sonrasında kargo ile gönderilecektir. 

Kayıt & Ücret Bilgileri

Kayıt Bilgileri

Eğitime kayıt için, aşağıdaki iletişim bilgilerinden ilgili eğitim danışmanıyla iletişime geçebilir veya aşağıdaki formu doldurarak kayıt sürecinizi başlatabilirsiniz.

Sonrasında kayıt işlemleri aşağıdaki şekilde ilerlemektedir; 

- Tarafınıza ulaştırılan eğitim kayıt formunu, bilgisayar ortamında veya çıktısını alarak eksiksiz bir şekilde doldurunuz. 

- Program bedeline ilişkin ödeme işleminizi, kayıt formunda belirtilen banka hesaplarına havale / eft yoluyla, veya kredi kartınızla online olarak tamamlayınız.

- Kayıt formunu ve program bedeline ilişkin ödeme dekontunuzla birlikte e-mail ile ilgili eğitim danışmanınıza iletiniz.

- Kaydınız tamamlandığına dair bilgilendirme ve programa katılımınıza ilişkin detaylar aynı gün içerisinde size iletilecektir.


Eğitim Danışmanı; Aysel Yapar | BMI Education Consultant - 0 212 273 15 05 / 0 555 818 99 40 - ayselyapar@bm-institute.com

Detaylı Bilgi & Başvuru Formu

Ücret Bilgileri

Kişi Başı Program Bedeli; 1.000TL + %18 KDV

- 3 Kişi ve üzeri toplu katılımlarda %10 indirim uygulanmaktadır.
- Program başlangıç tarihinden bir ay öncesine kadar yapılan kayıtlarda %10 indirim uygulanmaktadır.
Program bedeli havale/EFT ile veya kredi kartlarına vade farksız 3 taksitle ödenebilmektedir. 

- Program başlama tarihinden bir hafta öncesinde yapılan iptal başvurularında, program bedeli kesintisiz iade edilir.

- Online eğitimlerde program bedeline PDF olarak eğitim dokümanları ve gerçekleştirilen canlı / interaktif sınıf eğitimine bir aylık video olarak tekrar erişim dahildir.

- Sınıf-içi eğitimlerde program bedeline öğle yemekler, gün boyu ikramlar / içecekler, ve tüm katılımcı dokümanları dahildir.


Eğitim hakkında detaylı bilgi almak için yukarıdaki iletişim bilgilerinden eğitim danışmanımızla iletişime geçebilir veya aşağıdaki formu doldurabilirsiniz, ilgili eğitim danışmanımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.