Kriz Dönemi Bilanço, Gelir Tablosu ve Nakit - Online
BMI Open Platform

Mali Tablo Analizi

Program Hakkında

Olağanüstü dönemlerde işletmelerin tahsilat problemi artarken, giderlerde artıyor ve bu durum yönetilmesi güç bir hal alıyor. Bu süreçte doğru mali yönetim önemli hale geliyor. İşletmelerin bu süreci atlatabilmesi, bu süreçte dikkat etmesi gereken konuların neler olduğu ve işletmelerinin bilançolarını okuyabilmelerini sağlayacak olan bu eğitim programında, mali yöneti açısından yapılması gerekenlerı konuşacağız. 

Eğitim aşağıdaki konularda katılımcılara bilgi ve yetkinlik kazandırmayı amaçlar;

 • Mali tablo analizi ve yorumlanması hakkında teknik bilgi,
 • Kriz dönemlerinde dikkat edilecek mali veriler ve tablolardaki değişim,
 • Kriz ortamında mali verilerin yönetilmesi, nakit akımı ve yönetimi,

Genel Bilgiler

Başlangıç Tarihi: Duyurulacaktır

Süre: 10 Saat (2 Gün)

Gün & Saatler: Cuma - Cumartesi / 10:00 - 16:00

Lokasyon: Online / Canlı Sınıf Eğitim

Kontenjan: 12 Kişi

Sonraki Dönem: Duyurulacaktır

Detaylı Bilgi için

Nursena İyitütüncü

0 212 273 15 05 / 0 505 158 86 86

nursenaiyitutuncu@bmieducation.com

Tüm open platform eğitim programları, kuruma özel / kapalı sınıf olarak düzenlenebilmektedir. Kurumsal eğitim talepleriniz için lütfen ilgili eğitim danışmanıyla iletişime geçiniz veya linkteki formu doldurunuz. > Kurumsal Talep Et


Online / Canlı Sınıf eğitimine katılmak için bilgisayarınıza Zoom programını indirmelisiniz.

Program İçeriği
Eğitmen Kadrosu
Katılımcı Profili & Belgelendirme
Kayıt & Ücret Bilgileri
Program İçeriği

Eğitim İçeriği

Modül 1 - Mali Tablolar - Analiz & Yorumlama

 • Temel Mali Tablolar ve Verileri Anlamlandırmak
 • Mali Tabloların Kullanım Alanları ve Amaçları
 • Mali Tabloları Okumak ve Yorumlamak
 • Mali Tablolarda Uyarı Sinyalleri ve Dikkat Edilmesi Gerekenler
 • Hızlı Karar Alabilmek için Mali Tabloların Takibi
 • Makroekonomik Göstergelerde Dikkat Edilmesi Gerekenler / Kriz Dönemini Anlamak

Modül 2 - Kriz Dönemlerinde Finans Yönetimi & Mali Tablolar

 • Kriz Dönemlerinde Mali Tablolardaki Göstergeler
 • Krizde Bütçe ve Bilanço Yönetimi / Önerileri
 • Krizde Nakit Akımı Yönetimi / Önerileri
 • Risk Yaratan Süreçlere Yönelik Aksiyon Önerileri
 • Makroekonomik Göstergelerin Yorumlanması / Kriz Dönemini Yorumlamak
 • Soru & Cevap
Eğitmen Kadrosu

Eğitmen

Marmara Üniversitesi İktisat Fakültesi Lisans, Marmara Üniversitesi İktisat Ana Bilim Dalı Yüksek Lisans, Marmara Üniversitesi İktisat Ana Bilim Dalı Doktora programlarını tamamladı.1999-2004 yılları arasında Pamukbank Kredi Risk Yönetimi – Ekonomik Araştırmalar ve Sektörel Tahminler Servisinde Yönetici, 1999 yılında Toprakbank Menkul Değerler’ de Baş Ekonomist, 1998-1999 yılları arasında Garanti Bankası’nda Kurumsal Finansman Uzmanı, 1995-1998 yılları arasında Sınai Yatırım Bankası’nda İktisadi Tetkik ve Araştırmalar Uzmanı, 1990-1995 yılları arasında IBAR (International Banking Advisory and Research Group)’sa Analist olarak görev aldı.1988-1995 yılları arasında Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Basın Ekonomisi ve İşletmeciliği Anabilim Dalında Araştırma Görevlisi olarak çalışan Şevket Sayılgan; 2004 yılından beri Marmara Üniversitesi Basın Ekonomisi ve İşletmeciliği Ana Bilim Dalında Öğretim Üyesi olarak görev yapmaktadır.Yayınlanmış 92 Makale ve 3 Tebliği bulunan Şevket Sayılgan’ın, Haftalık Trend / Aylık Finans Dünyası dergilerinde periyodik olarak çalışmaları yayınlanmakta ayrıca Kanaltürk TV’de haftalık ekonomi programında yer almaktadır.“Merkez Bankası Analitik Bilanço Analizi”, “Kurumsal Finansman”, “Para ve Döviz Piyasaları”, “Makro Ekonomik Göstergelerin Yorumlanması”, “Bankacılar için Ekonomi”, “Şirket Birleşmeleri ve Ekonomik Sonuçları”, “Türkiye’de Sermaye Piyasaları” gibi konularda eğitim ve danışmanlık hizmeti vermektedir.

Katılımcı Profili & Belgelendirme

Katılımcı Profili

Eğitimin katılımcı profili; 

- Bu olağanüstü dönem ile mücadele etmeye çalışan finans, muhasebe, mali işler alanlarında çalışan uzman, danışman, orta ve üst düzey yöneticiler

- Bu gibi dönemlerde finansal anlamda yapılması gerekenler hakkkında bilgi sahibi olmak isteyen işletme sahipleri, departman / bölüm yöneticileri

Online eğitimin verimliliği ve interaktif olması gözetilerek katılımcı kontenjanı 12 kişi ile sınırlandırılmıştır. Bu nedenle katılımınızı kesinleştirmek adına erken başvuru yapmanız veya yerinizi ayırtmanız önerilmektedir.

Belgelendirme

Bu online ve canlı yayın olarak gerçekleştirilecek eğitimin en az %80'ine katılanlara BMI Business School tarafından hazırlanan resmi sertifika önce pdf ve sonrasında kargo ile gönderilecektir. 


Online Eğitim Sistemi / Destek Partneri: Vedubox Dijital Sertifika Destek Partneri: Sertifier 

Kayıt & Ücret Bilgileri

Kayıt Bilgileri

Eğitime kayıt için, aşağıdaki iletişim bilgilerinden ilgili eğitim danışmanıyla iletişime geçebilir veya aşağıdaki formu doldurarak kayıt sürecinizi başlatabilirsiniz.

Sonrasında kayıt işlemleri aşağıdaki şekilde ilerlemektedir; 

- Tarafınıza ulaştırılan eğitim kayıt formunu, bilgisayar ortamında veya çıktısını alarak eksiksiz bir şekilde doldurunuz. 

- Program bedeline ilişkin ödeme işleminizi, kayıt formunda belirtilen banka hesaplarına havale / eft yoluyla, veya kredi kartınızla online olarak tamamlayınız.

- Kayıt formunu ve program bedeline ilişkin ödeme dekontunuzla birlikte e-mail ile ilgili eğitim danışmanınıza iletiniz.

- Kaydınız tamamlandığına dair bilgilendirme ve programa katılımınıza ilişkin detaylar aynı gün içerisinde size iletilecektir.


Eğitim Danışmanı; Nursena İyitütüncü - 0 212 273 15 05 / 505 158 86 86 - nursenaiyitutuncu@bmieducation.com

Eğitim Ücreti

Kişi Başı Program Bedeli; Duyurulacaktır

- 3 Kişi ve üzeri toplu katılımlarda %10 indirim uygulanmaktadır.
- Program başlangıç tarihinden bir ay öncesine kadar yapılan kayıtlarda %10 indirim uygulanmaktadır.
Program bedeli havale/EFT ile veya kredi kartlarına vade farksız 3 taksitle ödenebilmektedir. 

- Program başlama tarihinden bir hafta öncesinde yapılan iptal başvurularında, program bedeli kesintisiz iade edilir.

- Online eğitimlerde program bedeline PDF olarak eğitim dokümanları ve gerçekleştirilen canlı / interaktif sınıf eğitimine bir aylık video olarak tekrar erişim dahildir.

- Sınıf-içi eğitimlerde program bedeline öğle yemekler, gün boyu ikramlar / içecekler, ve tüm katılımcı dokümanları dahildir.

Detaylı Bilgi & Başvuru  Formu

Eğitim programlarımız hakkında detaylı bilgi için aşağıdakı formu doldurmanız yeterli, sizinle en kısa sürede iletişime geçeceğiz.