Skip to main content

Simülasyonlarla Bütçe- Nakit Bütçe Eğitimi

BMI Uzmanlık Eğitimi - Online | Kısa Süreli Programlar

finans eğitimi

Program Hakkında

Nakit bütçeleri de nakit yönetiminde kullanılan en önemli araçlardan biridir. Bir planlama aracı olarak nakit bütçeleri oluşturulurken tek bir faaliyet hacmine bağlı kalınması, nakit bütçelerine değişimlerin yansıtılmamasına neden olarak işletmenin gelecekteki nakit akışları hakkında doğru ve güvenilir bilgiler sunmayacaktır. Belirsizlik ve rassallığın ön planda olduğu durumlarda, hazırlanacak olan nakit bütçelerinin mevcut koşulların dışında karşılaşılabilecek tüm değişimleri içerir bir yapıya sahip olması gereklidir. Hazırlanacak nakit bütçeleri yönetime, nakit bütçesi değişkenlerinin aralarındaki ilişki veya değişkenlerin işletmenin nakit dengesi üzerindeki etkisini görebilme diğer bir ifadeyle yönetime farklı senaryolar sunarak bu senaryolara göre gelecekte karşılaşabilecekleri durumu öngörebilme ve bu doğrultuda geleceklerini planlayabilme imkânı vermelidir.

Bu amaçla işletmelere önerilecek tekniklerden biri simülasyondur.Bu doğrultuda çalışmanın amacı, deterministik simülasyon tekniğini kullanarak nakit bütçesi üzerinde senaryo analizi yapmak ve suretiyle işletmelerin geleceğe yönelik nakit akışlarının planlanmasına ilişkin bir yapı sunmaktır. Çalışmada, nakit bütçesi ve simülasyon tekniği anlatılarak, bir üretim işletmesinin verilerinden faydalanmak suretiyle simülasyon tekniği ile nakit bütçeleri oluşturulup işletmelere farklı koşullar altındaki nakit durumlarını görmelerine ve risk değerlendirmesi yapabilmelerine olanak verecek bir yaklaşım ortaya konulmuştur. 

Genel Bilgiler

Başlangıç Tarihi: 9 Aralık 2023

Süre: 6 Saat (1 Gün)

Gün & Saatler: Cumartesi / 10:00 - 17:00

Lokasyon: Online / Canlı Sınıf Eğitim

Kontenjan: 20 Kişi

Sonraki Dönem: Duyurulacaktır

Detaylı Bilgi için

Göksu Ayhan | BMI - Eğitim Danışmanı

0 212 273 15 05 / 0505 158 53 32

goksuayhan@bmieducation.com

Tüm open platform eğitim programları, kuruma özel / kapalı sınıf olarak düzenlenebilmektedir. Kurumsal eğitim talepleriniz için lütfen ilgili eğitim danışmanıyla iletişime geçiniz veya linkteki formu doldurunuz. > Kurumsal Talep Et


Online / Canlı Sınıf eğitimine katılmak için bilgisayarınıza Zoom programını indirmelisiniz.

Program İçeriği
Eğitmen Kadrosu
Katılımcı Profili & Belgelendirme
Kayıt & Ücret Bilgileri
Program İçeriği

Eğitim İçeriği

1.Ders

 • İşletme sermayesi ihtiyacının tespiti
 • Optimum kaynak varlık yönetimi

2.Ders

 • Nakit bütçe (Nakit akışı) ve Bütçe Yönetiminin tanımı ve unsurları
 • Mevcut ödemeler dengesinin oluşturulması
 • Üretim ve satış hedeflemesi

3.Ders

 • Maliyet unsurlarının tespiti
 • Alım ve satım vadelerinin belirlenmesi
 • Operatif nakit akışının oluşturulması
 • Nihai nakit bütçenin oluşturulması

4.Ders

 • Başabaş noktasının tespiti
 • Finansman ihtiyacının tespiti
 • En doğru finans modelinin oluşturulması

5.Ders - 6.Ders

 • Simülasyonlarla nakit bütçe ve bütçe uygulamaları

SORU-CEVAP

 • Eğitim sonrası katılımcıların soruları cevaplanacaktır
Eğitmen Kadrosu

Eğitmen Kadrosu
Özgür Saygı - Başkent Üniversitesi Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri (BEDAM) - Finans

Katılımcı Profili & Belgelendirme

Katılımcı Profili

Program işletmelerin finans bölümlerinde çalışan ve finans alanında kariyer yapmak, bu alanda kendini geliştirmek isteyen yönetici ve yönetici adaylarına yönelik tasarlanmış olup daha önce finans dışı alanlarda çalışmış orta ve üst düzey yöneticilerin ve diğer departmanlarda çalışan iş dünyası profesyonellerinin finans departmanları ile aynı dili konuşabilmelerini sağlamayı amaçlamaktadır. Bunun yanı sıra kendini finans yönetimi anlamında bilgi sahibi olmak isteyen işletme sahipleri, finans / muhasebe alanında çalışan danışman ve uzmanlarının katılımına da açıktır.

Online eğitimin verimliliği ve interaktif olması gözetilerek katılımcı kontenjanı 20 kişi ile sınırlandırılmıştır. Bu nedenle katılımınızı kesinleştirmek adına erken başvuru yapmanız veya yerinizi ayırtmanız önerilmektedir.

Belgelendirme

Bu online ve canlı yayın olarak gerçekleştirilecek eğitimin en az %80'ine katılanlara BMI Business School tarafından hazırlanan resmi sertifika dijital olarak (Linkedin Profili Uyumlu PDF olarak) gönderilecektir. Ayrıca talep eden katılımcılara basılı sertifika da kargo ile ulaştırılacaktır.


Online Eğitim Sistemi / Destek Partneri: Vedubox Dijital Sertifika Destek Partneri: Sertifier 

Kayıt & Ücret Bilgileri

Kayıt Bilgileri

Eğitime kayıt için, aşağıdaki iletişim bilgilerinden ilgili eğitim danışmanıyla iletişime geçebilir veya aşağıdaki formu doldurarak kayıt sürecinizi başlatabilirsiniz.

Sonrasında kayıt işlemleri aşağıdaki şekilde ilerlemektedir; 

- Tarafınıza ulaştırılan eğitim kayıt formunu, bilgisayar ortamında veya çıktısını alarak eksiksiz bir şekilde doldurunuz. 

- Program bedeline ilişkin ödeme işleminizi, kayıt formunda belirtilen banka hesaplarına havale / eft yoluyla, veya kredi kartınızla online olarak tamamlayınız.

- Kayıt formunu ve program bedeline ilişkin ödeme dekontunuzla birlikte e-mail ile ilgili eğitim danışmanınıza iletiniz.

- Kaydınız tamamlandığına dair bilgilendirme ve programa katılımınıza ilişkin detaylar aynı gün içerisinde size iletilecektir.


Detaylı Bilgi için; Göksu Ayhan | 0 212 273 15 05 / 0 505 158 53 32 | goksuayhan@bmieducation.com

Ücret Bilgileri

Kişi Başı Program Bedeli; 5.00TL + KDV'dir.

- 3 Kişi ve üzeri toplu katılımlarda %10 indirim uygulanmaktadır.
- Program başlangıç tarihinden bir ay öncesine kadar yapılan kayıtlarda %10 indirim uygulanmaktadır.
Program bedeli havale/EFT ile veya kredi kartı ile ödenebilmektedir.

- Program başlama tarihinden bir hafta öncesinde yapılan iptal başvurularında, program bedeli kesintisiz iade edilir.

- Online eğitimlerde program bedeline PDF olarak eğitim dokümanları ve gerçekleştirilen canlı / interaktif sınıf eğitimine bir aylık video olarak tekrar erişim dahildir.

- Sınıf-içi eğitimlerde program bedeline öğle yemekler, gün boyu ikramlar / içecekler, ve tüm katılımcı dokümanları dahildir.

Detaylı Bilgi & Başvuru  Formu

Eğitim programlarımız hakkında detaylı bilgi için aşağıdakı formu doldurmanız yeterli, sizinle en kısa sürede iletişime geçeceğiz.