Etkili Takım Yönetimi & İletişimi Programı - Online Eğitim

BMI Uzmanlık Eğitimi

Takım Yönetimi

Program Hakkında

Takım halinde çalışmak, insanların birbirlerini dinlemelerini, bilgilerini paylaşmalarını, yapıcı geribildirim almak ve vermek suretiyle olumlu değişiklikler yapmalarını ve karşılıklı güven oluşturmalarını sağlar. Bu bakımdan kurumların başarısı için takımların etkin yönetimi, takım içi iletişim ve takım olma bilinci en kritik faktörlerden biri haline gelmektedir. 

Bu eğitim programı; etkili takım yönetimi ve etkin bir takım şekilde çalışmak konusunda katılımcılarına gerekli becerileri ve yetkinlikleri kazandıracaktır. Katılımcılar eğitim sonunda yol gösteren, harekete geçirebilen, birleştirici, motive edici, etkileyici kişiler olup şirket verimliliğini artıran faaliyetlerde bulunabileceklerdir. Böylelikle ekiplerin performanslarının nasıl artan şekilde sağlanabileceği, ekip motivasyonu ile ekip içindeki potansiyelin açığa çıkarılabilmesi, ekip içi iletişimin sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilmesi hedeflenmektedir.

Genel Bilgiler

Başlangıç Tarihi: Duyurulacaktır.

Süre: 12 Saat (2 Gün)

Gün & Saat: Duyurulacaktır.

Lokasyon: Online / Canlı Sınıf Eğitim

Kontenjan: 15 Kişi

Detaylı Bilgi için

Özge Başkan | BMI Associate Consultant 

0 212 273 15 05 / 0 505 158 86 86

ozgebaskan@bmieducation.com

Detaylı Bilgi & Başvuru Formu

Tüm open platform eğitim programları, kuruma özel / kapalı sınıf olarak düzenlenebilmektedir. Kurumsal eğitim talepleriniz için lütfen ilgili eğitim danışmanıyla iletişime geçiniz veya linkteki formu doldurunuz. > Kurumsal Talep Et


Online / Canlı Sınıf eğitimine katılmak için bilgisayarınıza Zoom programını indirmelisiniz.

Program İçeriği
Eğitmen Kadrosu
Katılımcı Profili
Kayıt & Ücret Bilgileri
Program İçeriği

Modül 1 - Takım Nedir? Kavramsal Çerçeve

 • Takım Nedir? Takım ve Takım Çalışmasını Anlamak
 • Takımların Özellikleri Nelerdir? Farklı Takım Yapıları? Üye Sayısının Etkisi
 • Takımları Anlamak & Takımları Yönetmeyi Öğrenmek
 • Takımı Yönlendirme ve Motivasyon
 • Empati Becerisi Nedir ve Nasıl Geliştirilir
 • Takım Liderleri / Yöneticileri Neler Yapar? Neler Yapmaz? 

Modül 2- Biz olmak.

 • Neden Biz Olmalıyız? Takım / Ekip Olma Bilinci
 • Takım / Ekip Dinamiklerini Oluşturmak ve Harekete Geçirmek
 • Takım Liderlerlerinin Biz Bilincini Oluşturma Aşamaları.
 • Biz Olma Yolunda İlişki Yönetimi - Ekip Bir Bütündür
 • Biz Olmayı Belirleyen Özellikler - Ekipler için Duygusal Zeka
 • Ekip Çalışmasında Biz Bilinci ve Kurum Kültürünün Önemi

Modül 3 - Performans Yönetimi

 • Potansiyel, Yetkinlik, Yetenek Nedir? 
 • Ekibin Performansı Nasıl Yönetilir? Nasıl Geliştirilir?
 • Takım Oyuncuları Stilleri & Takımı Yapılandırmak
 • Ekibi Yöneterek Başarıya Ulaştırma - Ekip Motivasyonu
 • Takım Lideri Olarak İş Hedeflerini Oluşturmak - Liderin Rolü
 • Takıma Rol Model Olma ve İlham Vermek
 • Ekiplerde Çatışma Çözme ve İlişki Yönetimi

Modül 4 - Takımın Geliştirilmesi.

 • Takım/Ekip ve Grup Arasındaki Farklar
 • Motivasyon & Motivasyon Kaynakları & Bireysel Motivasyon & Takım Ruhu
 • Takım Performansı ve İş Bölümü - Sonuç Odaklı İş Takibi
 • Stres ve Baskı Altında Takım Yönetimi - Zor İnsanları Yönetmek
 • İşletme ve İş Verimini Arttıran Liderlik ve Takımdaşlık
 • Takım Organizasyonları - Delege Eden Liderlik Sanatı
 • Bireysel Becerilerinin Farkına Varmak & Kendini Yönetmek
Eğitmen Kadrosu

Eğitmen

1960 yılında İstanbul’da doğdu. Vefa Lisesi’nden sonra, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Alman Dili ve Edebiyatı Bölümü ile İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme İktisadı Enstitüsünden mezun oldu. İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Yönetimi ve Organizasyon Ana Bilim Dalında Yüksek Lisansını tamamladı. Halen İstanbul Aydın Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Programında Doktoranttır. 1979 yılında üniversite sıralarında iken yarı zamanlı olarak perakende satış yaparak iş hayatına başladı. Üniversite öğreniminden sonra bir süre bir seyahat acentesinde satış temsilcisi olarak çalıştı.

1985-2013 yılları arasında kişisel bakım sektörü (Estée Lauder, Aramis, Enrico Coveri, Arrogance, Barbara Bort, Hugo Boss, Laura Biagiotti, Alix Avien Parfums markalarında) ve giyim sektöründe (Karaca ve Pierre Cardin markalarında) yıllar içinde ürün müdürü, satış müdürü ve pazarlama müdürü olarak görev yaptı. Bahçeşehir Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Stratejik Pazarlama ve Marka Yönetimi MBA programında, öğretim görevlisi olarak “Stratejik Pazarlama Uygulamaları”, “Marka Yönetimi”, “Perakende Yönetimi”, “Kişisel Satış Teknikleri” ve “CRM – Müşteri İlişkileri Yönetimi” dersleri vermektedir.

İstanbul Kültür Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi, İletişim Sanatları Bölümünde, öğretim görevlisi olarak “Marka Yönetimi” ve “Pazarlama” dersleri vermektedir. Hakan Okay ayrıca, üniversitelere ve çeşitli kongrelere “Konuk konuşmacı” olarak katılmaktadır. “Pazarlama, Kurumsal ve Kişisel Satış Teknikleri” konularında eğitimler vermekte ve çeşitli dergilere aynı konularda makaleler yazmaktadır.

Katılımcı Profili

Katılımcı Profili

Eğitim takım yönetimi / liderlik konusunda kendini geliştirmek isteyen iş dünyası profesyoneller için konuları en verimli şekilde aktarmak üzere tasarlanmıştır. Bu doğrultuda, danışman, yönetici adayı, orta düzey yöneticilerinin katılımına uygundur. Aynı zamanda bu gibi dönemlerde takım yönetimi ve takım performanslarının arttırılması hakkkında bilgi sahibi olmak isteyen işletme sahipleri, orta ve üst düzey yöneticilerin de katılımına açıktır.

Online eğitimin verimliliği ve interaktif olması gözetilerek katılımcı kontenjanı 15 kişi ile sınırlandırılmıştır. Bu nedenle katılımınızı kesinleştirmek adına erken başvuru yapmanız veya yerinizi ayırtmanız önerilmektedir.

Kayıt & Ücret Bilgileri

Kayıt Bilgileri

Eğitime kayıt için, aşağıdaki iletişim bilgilerinden ilgili eğitim danışmanıyla iletişime geçebilir veya aşağıdaki formu doldurarak kayıt sürecinizi başlatabilirsiniz.

Sonrasında kayıt işlemleri aşağıdaki şekilde ilerlemektedir; 

- Tarafınıza ulaştırılan eğitim kayıt formunu, bilgisayar ortamında veya çıktısını alarak eksiksiz bir şekilde doldurunuz. 

- Program bedeline ilişkin ödeme işleminizi, kayıt formunda belirtilen banka hesaplarına havale / eft yoluyla, veya kredi kartınızla online olarak tamamlayınız.

- Kayıt formunu ve program bedeline ilişkin ödeme dekontunuzla birlikte e-mail ile ilgili eğitim danışmanınıza iletiniz.

- Kaydınız tamamlandığına dair bilgilendirme ve programa katılımınıza ilişkin detaylar aynı gün içerisinde size iletilecektir.


Eğitim Danışmanı; Özge Başkan | BMI Associate Consultant  - 0 212 273 15 05 / 0 505 158 86 86 - ozgebaskan@bmieducation.com

Detaylı Bilgi & Başvuru Formu

Ücret Bilgileri

Kişi Başı Program Bedeli; Duyurulacaktır.

- 3 Kişi ve üzeri toplu katılımlarda %10 indirim uygulanmaktadır.
- Program başlangıç tarihinden bir ay öncesine kadar yapılan kayıtlarda %10 indirim uygulanmaktadır.
Program bedeli havale/EFT ile veya kredi kartlarına vade farksız 3 taksitle ödenebilmektedir. 

- Program başlama tarihinden bir hafta öncesinde yapılan iptal başvurularında, program bedeli kesintisiz iade edilir.

- Online eğitimlerde program bedeline PDF olarak eğitim dokümanları ve gerçekleştirilen canlı / interaktif sınıf eğitimine bir aylık video olarak tekrar erişim dahildir.

- Sınıf-içi eğitimlerde program bedeline öğle yemekler, gün boyu ikramlar / içecekler, ve tüm katılımcı dokümanları dahildir.

Belgelendirme

Bu online ve canlı yayın olarak gerçekleştirilecek eğitimin en az %80'ine katılanlara BMI Business School tarafından hazırlanan resmi sertifika önce pdf ve sonrasında kargo ile gönderilecektir. 


Online Eğitim Sistemi / Destek Partneri: Vedubox Dijital Sertifika Destek Partneri: Sertifier 

Detaylı Bilgi & Başvuru  Formu

Eğitim programlarımız hakkında detaylı bilgi için aşağıdakı formu doldurmanız yeterli, sizinle en kısa sürede iletişime geçeceğiz.